Implementare costume Plechito

Încuiat
Avatar utilizator
LupuIoan99
4Metin
4Metin
Mesaje: 22
Membru din: Lun Apr 24, 2023 9:36 am
Status: Activ
Multumiri acordate: 4

Implementare costume Plechito

Mesaj de LupuIoan99 »

Tipologie server
Resursă folosită: [Plechito]Set Costume + Skin de Paste (cea postata de Gabriel)
ServerFiles utilizat:Zeryon2
Syserr:
Poză:
Detalii suplimentare: Am bagat in fiecare folder dupa modelu din folderu cu skinuri,am copiat din el la mine la fiecare.Ei bine cand dau sa le criptez inapoi,le fac frumos,si cand intru in client,ma loghez,dau la caracter si cand sa intru in mapa imi inchide clientul.Ori nu am facut eu ceva bine,ori daca aveti bunavointa de a lasa un tutorial mai explicativ,ca poate nam facut eu ceva ok.Si iar nu imi arata codurile de la iteme si skinuri ca sa pot baga in Navicat. Multumesc de ajutor :x
Avatar utilizator
RazVan
Administrator
Administrator
Mesaje: 474
Membru din: Mie Oct 19, 2022 5:25 pm
Status: Activ
Multumiri acordate: 12
Multumiri primite: 11
Contact:

Re: Implementare costume Plechito

Mesaj de RazVan »

LupuIoan99 scrie: Mie Mai 01, 2024 9:46 am Tipologie server
Resursă folosită: [Plechito]Set Costume + Skin de Paste (cea postata de Gabriel)
ServerFiles utilizat:Zeryon2
Syserr:
Poză:
Detalii suplimentare: Am bagat in fiecare folder dupa modelu din folderu cu skinuri,am copiat din el la mine la fiecare.Ei bine cand dau sa le criptez inapoi,le fac frumos,si cand intru in client,ma loghez,dau la caracter si cand sa intru in mapa imi inchide clientul.Ori nu am facut eu ceva bine,ori daca aveti bunavointa de a lasa un tutorial mai explicativ,ca poate nam facut eu ceva ok.Si iar nu imi arata codurile de la iteme si skinuri ca sa pot baga in Navicat. Multumesc de ajutor :x
Ce eroare primesti in syser ? Daca ai facut grupurile la msm pe fiecare rasa, adaugat folderul respectiv in pc ( cu imaginea granny si textura ) si adaugat coduri noi la iteme in navicat, atunci nu ar trebuii sa fie probleme. Nu uita doar sa importi continul din navicat ( item_proto ) si in client cu mysql2proto.
Best regards,
RazVan
Avatar utilizator
LupuIoan99
4Metin
4Metin
Mesaje: 22
Membru din: Lun Apr 24, 2023 9:36 am
Status: Activ
Multumiri acordate: 4

Re: Implementare costume Plechito

Mesaj de LupuIoan99 »

RazVan scrie: Mie Mai 01, 2024 11:20 am
LupuIoan99 scrie: Mie Mai 01, 2024 9:46 am Tipologie server
Resursă folosită: [Plechito]Set Costume + Skin de Paste (cea postata de Gabriel)
ServerFiles utilizat:Zeryon2
Syserr:
Poză:
Detalii suplimentare: Am bagat in fiecare folder dupa modelu din folderu cu skinuri,am copiat din el la mine la fiecare.Ei bine cand dau sa le criptez inapoi,le fac frumos,si cand intru in client,ma loghez,dau la caracter si cand sa intru in mapa imi inchide clientul.Ori nu am facut eu ceva bine,ori daca aveti bunavointa de a lasa un tutorial mai explicativ,ca poate nam facut eu ceva ok.Si iar nu imi arata codurile de la iteme si skinuri ca sa pot baga in Navicat. Multumesc de ajutor :x
Ce eroare primesti in syser ? Daca ai facut grupurile la msm pe fiecare rasa, adaugat folderul respectiv in pc ( cu imaginea granny si textura ) si adaugat coduri noi la iteme in navicat, atunci nu ar trebuii sa fie probleme. Nu uita doar sa importi continul din navicat ( item_proto ) si in client cu mysql2proto.
Te salut Razvan,am implementat fiecare lucru in folderul cum sunt in fiecare resursa,dar cand intru pe caracter se inchide automat.In putty nu da nici o eroare. Iar la treaba cu importatu in navicat,nu stiu de unde sa le iau... ca in folder nu imi da nici item list,sa le fac pentru navicat...probabil si de aici imi da problema,ca in client le am dar in navicat nu....
Avatar utilizator
LupuIoan99
4Metin
4Metin
Mesaje: 22
Membru din: Lun Apr 24, 2023 9:36 am
Status: Activ
Multumiri acordate: 4

Re: Implementare costume Plechito

Mesaj de LupuIoan99 »

Caracterul ramane asa
Avatar utilizator
RazVan
Administrator
Administrator
Mesaje: 474
Membru din: Mie Oct 19, 2022 5:25 pm
Status: Activ
Multumiri acordate: 12
Multumiri primite: 11
Contact:

Re: Implementare costume Plechito

Mesaj de RazVan »

verifica syserr din client ca eroare iti returneaza . Cand implementezi trebuie sa lucrezi cu urmatoarele fisiere :
- icon
- item(daca ai arme)
- root ( trebuie sa adaugi grupe noi in fisierele de msm, in /data/items pentru item_list, /proto aici adugi ce extragi din navicat cu mysql2 proto )
- pc ( daca ai doar plechito )
- pc2

Astea sunt pentru srfv Zeryon !
In navicat trebuie sa creezi linii noi pentru noile costume si trebuie sa fie acelasi cod cum ai pus in item_list.
Best regards,
RazVan
Avatar utilizator
LupuIoan99
4Metin
4Metin
Mesaje: 22
Membru din: Lun Apr 24, 2023 9:36 am
Status: Activ
Multumiri acordate: 4

Re: Implementare costume Plechito

Mesaj de LupuIoan99 »

Multumesc Razvan de ajutor,o sa revin cu edit!
Avatar utilizator
LupuIoan99
4Metin
4Metin
Mesaje: 22
Membru din: Lun Apr 24, 2023 9:36 am
Status: Activ
Multumiri acordate: 4

Re: Implementare costume Plechito

Mesaj de LupuIoan99 »

Am revenit cu editu,cam tarziu dar mna.. am reusit intr-un final sa le bag ,dar acum nu mii le arata in mana si nu stiu de ce...
Avatar utilizator
F. Gabriel
Administrator
Administrator
Mesaje: 336
Membru din: Lun Aug 01, 2022 10:23 am
Localitate: Tecuci
Status: Retras
Multumiri acordate: 15
Multumiri primite: 137
Contact:

Re: Implementare costume Plechito

Mesaj de F. Gabriel »

LupuIoan99 scrie: Mie Mai 01, 2024 10:36 pm Am revenit cu editu,cam tarziu dar mna.. am reusit intr-un final sa le bag ,dar acum nu mii le arata in mana si nu stiu de ce...
Modifica in fiecare msm, shapecount cu 999, clientul tau nu poate incarca ultimul msm adaugat pentru ca depaseste valoarea indexului.
Imagine

Hosting Metin2 by OVINETWORK.RO
Avatar utilizator
LupuIoan99
4Metin
4Metin
Mesaje: 22
Membru din: Lun Apr 24, 2023 9:36 am
Status: Activ
Multumiri acordate: 4

Re: Implementare costume Plechito

Mesaj de LupuIoan99 »

Nu reusesc nici cum,multumesc la toti de ajutor. Cer T/C
Avatar utilizator
RazVan
Administrator
Administrator
Mesaje: 474
Membru din: Mie Oct 19, 2022 5:25 pm
Status: Activ
Multumiri acordate: 12
Multumiri primite: 11
Contact:

Re: Implementare costume Plechito

Mesaj de RazVan »

LupuIoan99 scrie: Joi Mai 02, 2024 8:54 am Nu reusesc nici cum,multumesc la toti de ajutor. Cer T/C
Lasă fișierele de msm aici și te ajut eu
Best regards,
RazVan
Încuiat